Aç Karna Su İçmenin Getireceği 5 Muhteşem Fayda

Su içmek başlı başına vücudumuzun düzeni için hayati bir ihtiyaçtır. Vücudumuzun yaklaşık %70’i sudan ibarettir. Bu da suyun bizim için neden bu kadar önemli olduğunu anlatır. Vücudumuzun su ihtiyacı yeteri kadar karşılanmadığı zaman kısa ve uzun vadeli birçok hastalık ortaya çıkabilir. Vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışması ve hastalıklara karşı dirençli olması için uyandığımız andan itibaren su içmeye başlamalıyız. Uyanır uyanmaz aç karna içtiğimiz suyun bize farkında olmadığımız birçok yararı vardır. Bunlardan başlıca 5 tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

su içmek

  1. Vücudumuzda ki toksinlerden kurtulmamızı sağlar.

İçtiğimiz su bağırsaklarımızda hareketliliği sağlar. Gece boyunca vücudumuz kendini yenilemeye ve sistemlerimiz çalışmaya devam eder. Toksinler vücudumuzda birikir. Sabah uyanır uyanmaz içtiğimiz su bu toksinlerin vücudumuzu terk etmesini sağlayarak sağlıklı ve zinde olmamıza yardımcı olur. İçtiğimiz su kas hücrelerimizin üretimini arttırırken ve yeni kan hücrelerimizin oluşmasını da sağlar.

 

  1. Sağlıklı kilo kaybını destekler.

Sabah uyanır uyanmaz aç karna içtiğimiz su toksinleri atarken, sindirim sistemimizin de daha iyi çalışmasını da sağlar. İçtiğimiz su ile açlığımızı azalırken, iştahımızın ilk uyandığımız andaki kadar fazla olmadığını da görürüz. Bu da bizim aşırı yememizi sağlar ve kilo almak yerine, kilo vermemize yardımcı olur.

 

  1. Derimizi parlatır.

Evet, içtiğimiz su, özellikle aç karna içtiğimiz su yüzümüzün ve tenimizin renginin daha parlak olmasını sağlar. Yeterli su almayan kişilerde kırışıklıklar oluşur ve gözenekleri genişler. Su deride kan dolaşımını hızlandırır, aç karna içtiğimiz su normal zamandan daha da hızlı bir kan akışı sağlar bu da derimizin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Gün içinde içtiğimiz sular sayesinde de toksinlerden kurtulmaya devam ederiz, derimizin parlaklığı da atılan toksinlerle artış gösterir.

 

  1. Daha parlak ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz.

Su vücudumuzda ki her dolaşım için önemlidir buna saçların gelişimi de dahildir. Yeteri kadar su içmediğimiz de saçlarımızda ki değişimi gözlemleyebiliriz. Daha sağlıksız uzayan belki de hiç uzamayan saçlarınız olur. Saç telleriniz daha çabuk kırılır ve zayıflar. Saçınızın sağlıklı uzaması için de günlük yeteri kadar su içmelisiniz. Bunun yanında sabah aç karna içilen su bu onarımı daha da hızlandırır.

 

  1. Bağışıklık Sisteminizi güçlendirir.

Sindirim sistemine olduğu kadar su içmek bağışıklık sistemimiz içinde oldukça önemlidir. Güçlü bir bağışıklık sistemi sayesinde kolay kolay hasta olmazsınız. Vücudunuzun direnci artar mikroplarla daha kolay başa çıkarsınız.

 

İlginizi Çekebilecekler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>