2016’nın Spor Trendleri

koşu

KOŞU

Evet geçen sene başlayan ve yılın sonuna doğru her spor markasının maraton düzenlemesiyle devam eden koşu trendi , bu yılda devam ediyor. Bu işin en güzel yanı açık havada sporu ve disiplinli antremanı hayatımıza sokması oldu.

 

 

pilates

PİLATES

Son yıllarda olduğu gibi bu yılda pilates çok popüler. Pilates metodunun zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için Contrology (kontrol bilimi) olarak adlandırılır. Pilates bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.Nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır.

 

 

füzyün

FÜZYON DERSLERİ

Sporda füzyon terimi Piloxing, Core Füzyon Barre gibi sporları tanımlamak için kullanılıyor. Pilates, boks, zumba gibi farklı disiplinlerden gelen sporları bir araya getirerek vücuttaki bir çok bölgenin aynı anda çalışmasını sağlayan füzyon çalışmaları, bireysel olarak ya da gruplarla çalışmanıza olanak vererek aynı anda çok farklı sporların avantajlarından yararlanmanızı sağlıyor.Aynı anda farklı kas gruplarını çalıştırarak kısa sürede forma girmenizi sağlayacak olan füzyon dersleri, eğlenceli uygulamalarıyla fitness rutininize yeni bir tempo getirebilir.

 

 

dans

DANS

İçinizi kıpır kıpır edecek müzikleri, yüksek enerji gerektiren programı ve durmaksızın devam eden hareketli temposuyla dans çalışmaları, spor yaparken eğlenmeyi sevenlerin bir numaralı tercihlerinden. Özellikle kardiyovasküler çalışmalarda bulunmak isteyenler için dans antrenmanları, oldukça uygun bir seçenek.Ortalama bir Zumba çalışmasıyla tek bir antrenmanda 300 kalori yakmanız mümkün. Kalori yakımına ek olarak, baleden Hint danslarına, dans çalışmalarının tamamı tüm kas gruplarını çalıştırarak vücudunuzun şekillenmesine katkıda bulunuyor. Pure Barre, Zumba ya da Masala Bhangra da tercih edilebilir.

 

 

trekking

TREKKING

Açık havada spor yapmanın en büyük avantajlarından biri, normal spor salonlarına kıyasla 5 kalori daha fazla yakmanıza olanak veren, temiz hava ve farklı eğimlerdeki arazilerdir.
Tırmanıştan bisiklete, kanodan küreğe bir çok çeşidi bulunan açık hava sporları; kapalı alanlarda yapılan sporlara göre hem daha fazla eğlenmek hem de daha sağlıklı bir hayat tarzı benimsemek isteyenler için oldukça uygun bir seçenek.
 

yoga

YOGA

2016’da da popülerliğini koruyan bir diğer spor ise yogadır.  Yoga yeni bir spor türü değildir tarihi çok eskidir ve Hindistan’da ortaya çıkmıştır.  Yoga hem dışarıda temiz havada hem de havanın pek güzel gitmediği günlerde içeride de yapılabilecek bir spordur. Hem fiziksel hemde zihinsel olarak rahatlamanıza yardımcı olabilecek olan yoga her yaşa hitap eder. Bir kaç yoga seansı ile yoga öğrenmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecekler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>